MHK’de skandalların ardı arkası kesilmiyor. Her hafta bir eyyam, her hafta bir yanlı karar, her hafta çok tartışmalı atamalar. Türk hakemlik kurumu her zaman tartışıldı ancak bu kadar rezilliğin üst üste yaşandığı bir dönem hiç olmamıştır.

Hakan Ceylan’ın eşi Leyla Ceylan’ın iddiaları kan donduran cinsten. FIFA’ya sahte sağlık raporu gönderildiğini, Ali Koç’un iddia ettiği ‘İzmir Grubu’nun gerçekten olduğunu, başında da Tolga Özkalfa’nın bulunduğunu söylüyor. Yıllarca İzmir bölgesi hakemliği yapan Özkalfa, Ahmet İbanoğlu yönetiminde başkanvekili olarak görev yapıyor. VAR’ın başında o var.

Leyla Hanım, MHK eski başkanı Lale Orta’nın VAR odası kayıtlarını eşi Hakan Ceylan’dan alarak Ali Koç’a gönderdiğini iddia ediyor.

Bu iddialar konuşulurken Fenerbahçe-Hatay maçında yardımcı hakemlik yapıp yüksek not almasına rağmen kendisine maç verilmediği için hakemlik hayatına nokta koyduğunu açıkladı, hakemlerin sahada özgür ve tarafsız olmadıklarını ima etti.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, hakem operasyonlarının artık VAR üzerinden yapıldığını öne sürdü. Eski bir FIFA kokartlı hakem büyüğüm şöyle demişti: “Hakemler cin gibidir. Yapılan ve yapılmayan atamalardan ne yapması gerekenleri anlarlar.”

Güvenin olmadığı bir ortamda adalet sağlanamaz. Bir süre önde Erden Timur, “Temiz eller operasyonu yapılmalı” dedi. Dün Ali Koç, “Bu pisliği hep birlikte temizleyeceğiz. Tüm başkanlar destek olmalı. Marka değerini ancak bundan sonra yükseltebiliriz” diye konuştu. Bu MHK ve içerideki yapı için maç bitti, uzatmalar oynanıyor. Düdüğü bu kez adalet isteyen kulüpler çalacak. Bakalım kimler taşın altına elini koyacak?