Artık hakemlik yapmak çok zorlaştı. Şimdi hakemlik yapan hakemler topluca bırakıp giderlerse ne olur acaba! Nerede örgütleri, dernekleri? Keşke böyle bir şey yapabilseler… Ancak bu sadece benim ütopik düşüncem! Asla bizim hakemlikte böyle bir şey olmaz, olamaz. Hemen satışa getirirler hakemleri geçmişte olduğu gibi!

Bu hafta hakemler ve MHK için yapılan spekülasyonlar ile dolu geçti. Bu durumda hakemler yine de iyi çıkardılar maçları. Kendilerini tebrik etmek gerekir.

Galatasaray-Kasımpaşa maçında, sarı-kırmızılıların golünden önce faul ve kart kararları ciddi tartışmalı olsa da pozisyonlara yakın olan Arda Kardeşler’in kararlarına saygı gerekir. Fenerbahçe-Trabzonspor müsabakasında Zorbay Küçük zaman zaman sallanmasına rağmen yıkılmadı, kazasız tamamladı maçı. Gol iptalleri ve kart kararları tartışmalı olsa da maçın skorunu belirleyen goller temizdi. Antalyaspor-Beşiktaş mücadelesinin hakemi Yaşar Kemal Uğurlu göğsündeki FIFA kokartı ile yurt dışında maç yönetemiyor. Sanırım daha önceki TFFHGD yönetiminde olduğunda, yaşı geçmiş olmasına rağmen zamanın MHK’sı tarafindan takılan FIFA kokartından aldığı güçle anca yurt içindeki maçları yönetebiliyor Uğurlu. Beşiktaş’ın penaltısını çöpe attığı gibi maç içindeki kararları da sıkıntılıydı Uğurlu’nun. Diğer maçlarda; Ali Şansalan, Tugay Kaan Numanoğlu, Çağdaş Altay, Murat Erdoğan, Halil Umut Meler, Burak Pekkan, Mert Güzenge oldukça başarılıydılar.