Galatasaray-Rizespor maçında Bahattin Şimşek; FIFA kokartı takmanın anlamını, aşırı koşarak rekor kırmak olduğunu mu zannediyor acaba? Kafasını sürekli çok koşmakla meşgul edince de ikili mücadelelerdeki ihlalleri kaçırıyor. Hataları da ayyuka çıkıyor. Şimşek yazık ediyor kendine; biraz baba sözü dinlemeli!

Fenerbahçe-Pendikspor mücadelesinde Kadir Sağlam’ın hakemliği dram mı, komedi mi? Tam bir trajikomik durum! Sahada uyurgezer durumda; kendinde değil gibi. Düdüğü ağzına götürüyor; çalacak zannediyorsun, çalmıyor. Olmayacak yerde de çalıyor o düdüğü. Daha ilk dakikalarda kale sahası içinde Pendik kalecisinin kullanacağı faulü ceza sahası yayının önünden kullanmasına onay verdiğinde zaten bitmişti! Mert Hakan’ın itirazı ile faulü yerinden attırınca, maçın idaresini de Mert Hakan’a teslim etti Sağlam. Çokça yanlış kararının yanında disiplin ve ciddi otorite zaafiyeti yaşadı. Ayrıca oyunculardan yediği parmağın ve fırçanın haddi hesabı yoktu!

Gaziantep-Beşiktaş karşılaşmasındaki Arda Kardeşler yeterince tecrübeli ama kabiliyeti sınırlı! Anca bu kadar becerebiliyor hakemliği... FIFA kokartının sağladığı güçle nasıl bu kadar zorlanıyor, anlaşılır gibi değil.

Çağdaş Altay, Ali Şansalan, Zorbay Küçük, Mert Güzenge ve Halil Umut Meler iyiydi; çomaklamadılar maçları. Volkan Bayarsalan ve Ümit Öztürk ise vasat altıydılar.