Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi ve sözüm ona büyük kulüplerimizin başkanlarına açık, naçizane tavsiye mektubumdur. Bundan sonra oynayacağınız derbi maçlarını da Arabistan’da oynayın. Cumhuriyetimizin 100. yılında nasıl olsa büyük bir rezilliğe imza atarak Süper Kupa’yı Arabistan’da oynatacaksınız. Zaten sizlerin 100. yılımızı kutladığımız falan umurunuzda değil. Çok para kazanacaksınız ya olan olsun. Değerlerimizin, Cumhuriyet’in ve Ulu Önder Atatürk’ün hatıraları önemli değil. “Paranın ne önemi var, mühim olan insanlık” şarkısını hatırladım ama kimin umurunda ki?

Değerli TFF ve başkanı, şimdi de Türkiye Kupası finallerini 10 yıl boyunca Arabistan’da oynatmak için görüşmeler yapıyormuş. Kimse de bunlara ne hikmetse dur diyemiyor. Para için yapmayacakları hiçbir şey yok.

Bu yüzden derbilerin de orada oynanmasına karşı çıkmayacaklarını düşünüyorum. Belki de TFF Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi görüşmelere başlamıştır bile. Bilemeyiz ama belki Katar’da bile olabilir. Cumhuriyetimizin 100. yılında Arabistan’da oynanacak olan Süper Kupa Finali’nden sonra bir de diğer zengin ülke Katar’ı deneyin. Derbi maçları için daha çok para verebilirler. Bu bizim aklımıza geldiğine göre onlar da herhalde bunu düşünmüştür. Sizleri bilmem ama ben hiç şaşırmam. Evet tavsiyemdir, Derbi maçlarıda Arabistan’da parayı bastıran dost ve kardeş ülkelerin birinde oynansın. Öyle demeyin, Araplardan gelecek olan dolarlarla ekonomimize de can gelecektir. 100 yıllık Cumhuriyetimize ve Atatürk değerlerine sahip çıkanlara selam olsun.