TÜRK futbolu her açıdan zaten uzatmaları oynuyordu ancak Ankaragücü-Rizespor maçıyla tamamen bitmiş oldu. Tüm futbolseverlere geçmiş olsun. Yahu nedir bu bizim KOCA’lardan çektiğimiz?... Hemen hemen her gün bakıyorsunuz en az bir kadın kocası tarafından katledilmiş. Bu arada ben de bir kocayım. Ama bu kez bu katil kocalardan birisi futbolda ortaya çıktı. Adı Faruk ama soyadı güya Koca. Bu ‘Koca’, futbol katili çıktı. Kendi rezilliğini bırakın tüm dünyaya rezil olduk. Bu adam bir de eski milletvekili. Yani layıkı ile ne milleti ne de Ankaragücü’nü temsil edebilmiş. Yorumculuğumu ve gazeteciliğimi bırakın bir vatandaş olarak büyük utanç duyuyorum. Türk futboluna vurulan bu kosKOCA kara lekeyi nasıl temizleyeceğiz, inanın benim hiç umudum yok.

Bir de bu Koca, geçen sene fair-play ödülü almış. Bu ödülü nasıl ve hangi kritere göre vermişler, sizler az çok tahmin edersiniz. Bana göre alsa alsa ödül olarak hapis cezası alması lazım. Hep üst üste geldi bunlar. Önce cumhuriyetimizin kuruluş yılında Süper Kupa finalini Arabistan’da oynatmaya karar verdiler ve bizleri futboldan bir kez daha soğuttular. Bu sene Türkiye Süper Kupa’sı oldu sana ‘Süper Arap Kupası’.

Futbolumuzun neresine baksanız bir pislik görüyorsunuz. Balık baştan kokar. TFF Başkanı sayın Büyükekşi de “Yeter artık” demiş. Çok doğru hakikatten yeter artık sayın Büyükekşi. Artık soyadın gibi ‘ekşi’ tadı bile vermiyorsun, acı veriyorsun.  Lütfen Türk futbolunu bu acılardan kurtar, artık yeter. Büyükekşi’ye güle güle, futbol boksörüne ise hak ettiği yerde kosKOCA iyi tatiller.