TRABZONSPOR Başkanı Ertuğrul Doğan, baktı ki takımda ne şampiyonluk havası var ne de başka bir şey, başladı “ruh” çağırmaya. Şampiyon oldukları seneki ruhlarına döneceklerini söylemiş.  Bjelica’nın gidişi ve Avcı’nın gelişinden sonra Fırtına biraz esmeye başladı ama öyle sert değil. Yani ruh falan kalmamış. Bu kadar maliyetli ve şampiyonluğa oynaması için kurulan bir kadro olmasına rağmen milyonlarca dolarları ceplerine indiren oyuncuların hiçbirinden faydalanamıyor. Yani sizin anlayacağınız Ali Baba’nın çiftliği gibi, “Yan gel Osman, arkana yaslan” misali.

Başkan Ertuğrul Doğan’a naçizane bir tavsiyem var. Sayın Başkan ruh çağıracağınıza takımdaki ruhsuzları gönderin de Trabzonspor biraz olsun rahatlasın ve nefes alsın. Ara transfer döneminde ben bu atılımı bekliyorum. Tabii bunu yaparken yeni ruhsuzları da kadronuza katmayacağınızı umuyorum. Çünkü artık bu takımın şampiyonluğa oynayacak bir hali yok. Avrupa kupalarına katılmak büyük başarı olur.

Bunun yanında Türkiye Kupası ise adeta bal-kaymak olur. Duyduğuma göre Avcı, en az üç transfer istemiş. Bence bunlara kulak asmayın. Her zaman söylerim, “Ara transfer döneminde alacağınız oyuncular sorunlu futbolculardır” diye. Çünkü ya kulüplerinde istenmiyorlardır, ya da çaptan düşmüş oyunculardır. Sizin kadronuzda zaten onlardan bol miktarda var. Sakın ha bu tuzağa düşmeyin. Ruhlarla falan uğraşmayı bırakın da gerçeklerle yüzleşin.