Havası ağırdı maçın! Fenerbahçe bir farklı mağlup olduğu karşılaşmanın rövanşına hırslı çıktı. Oyuncuların mücadele gücünün yüksek olmasına rağmen futbol oynama, gol pozisyonu bulma kabiliyetleri düşüktü. 11. dakikada golü ilk yarının yıldızı İrfan Can attı. Golden sonra nedense Fenerbahçe iyice dağınık oynadı, çok da top kaybetti. Pres yapmak istedi o da olmadı.

Fred, Osayi, Dzeko, Ferdi, Becao başta olmak üzere bütün oyuncular iyi niyetle çabaladılar tur gelsin diye. Futbolda dün yoktur ama İsmail Kartal hocanın ilk maçtaki oyuncu seçimindeki hataları olmasa Fenerbahçe kendi sahasında dans eder, turu rahat alırdı ama maalesef böyle olmadı. Oyunun gidişatı İsmail hocaya da kenarda dokuz doğurturdu. Bence yine oyuncu seçiminde hata yapmıştı. Batshuayi’yi oyuna anca 72. dakikada alması büyük handikaptı. Özellikle kupa maçlarının golcüsüne sakatlıktan çıkmasına rağmen daha çok süre vermeliydi. Seyirci bile Batshuayi’yi kurtarıcı gibi gördüğünü belli ediyor tavırlarıyla.

İsmail hoca idrak edebildi derken, takımına gol, goller gerekirken Dzeko’yu çıkarması, tek santrfor ile oynamaya inat etmesi de anlamsızdı. İsmail hoca mental olarak yorgun, formsuz kesin olarak.

İsmail Kartal hocanın tercihleri 120 dakikada yarı finali getirmeyince, Olympiakos penaltılarda turu kapıp gitti.