Korakor mücadele ile başladı maç. İki takım da sahanın her alanında birbirine pres yapmaya çalıştı. İki takımın da konsantrasyonu tamdı. 

Fenerbahçe, Beşiktaş’a göre daha derli toplu oynadı bilinçli ataklar yaptı. İlk dakikalarda net fırsatlar yakaladı, 10. dakikada organize bir atakta Dzeko ile 1-0 öne geçti. İlk yarıda Beşiktaş’ın belki de tek  atağında Fenerbahçe stoperlerinin üst üste hatalarıyla kazanılan penaltıdan skor 1-1’e geldi.

Hakem Atilla Karaoğlan’ın hemen önünde olan ama nasıl göremediği anlaşılmayan ancak VAR’ın ikazı ile ekrana bakarak verebildiği iki penaltının 1’ini ağlara gönderen Tadic 1’ini Mert’e nişanladı.

Beşiktaş’a fazlaca pozisyon vermeyen Fenerbahçeli oyuncuların buldukları gol fırsatları böyle cömertçe harcamamayı öğrenmesi gerekir.

Karaoğlan’ın Tayfur’a gösterdiği direkt kırmızı kart yanlıştı. Olayda tekme de yok, bariz gol şansı da. VAR Özgür Yankaya sanki maçın orta hakemiydi. Penaltıyı verdirdiği gibi Karaoğlan’ın yanlış verdiği kırmızıyı da iptal ettirdi. Bir de Karaoğlan’ın göğsünde FIFA kokartı var! Bu maçtan sonra biraz aklı varsa Karaoğlan kendisini hem yurt içinde hem de yurtdışında daha fazla rezil etmeden FIFA kokartını kendi eliyle geri vermeli.