Türkiye’de sergilenen cambaza bak tiyatrolarından sonra Şampiyonlar Ligi kalitesinde futbol izlemek unuttuğumuz güzel oyunu bizlere yeniden hatırlattı. Bayern’in başkanı ve yöneticilerini maç sonunda kabadayı söylemlerle şov yaparken görmedik, Galatasaray’ın mücadelesi ile gurur duyduk.

Kasımpaşa karşısında sahada kolu çıkan ve başka futbolcu için büyük sorun olacak sakatlık Muslera için yine bahane olmadı. İğnesini oldu grubun en önemli maçında arkadaşlarını yalnız bırakmadı. Diğer aslan yürek İcardi zaten sakatlık falan düşünmüyor. Ama çıkması tedirgin etti.

Okan Buruk maçtan önce yapılan tahminlerin aksine yine cesur bir duruşla ofansif bir kadroya şans verdi. İlk 20 dakikada oyunu yönlendirmeyi başaran Galatasaray, ilk devrenin son periyodunda orta saha hakimiyetini kaybetti. Bu dakikalarda Muslera’nın performansı skorda belirleyici oldu. 42’de Zaha, Ziyech ve İcardi organizasyonu ile umutlandık. Sonrasında Ziyech’in gücünün yerinde olmamasının etkisiyle kaçan golü tecrübe ettik. İkinci yarıda Davies’e verilmeyen ikinci sarı ve kırmızı kart, sonrasında milimlik ofsaytla Torreira’nın iptal edilen golü Galatasaray için talihsizlikti. Ortaya konan mücadeleyi görünce ortaya çıkan skor gerçekten adaletli değil.