Fenerbahçe’nin aklı Union SG maçındaydı hala… İsmail Kartal, takımı mental olarak hazırlayamadan çıkarmış sahaya. Pres yapan, mücadele eden Pendikspor’un karşısında ciddi şaşkınlık yaşadı sarı-lacivertliler. Sakin olup oyunlarını oynayacaklarına rakiple ve hakemle oynayınca, telaşlı ve gereksiz aşırı sinir içinde oldular. Bu haliyle normal olarak Fenerbahçe ilk yarıda pozisyon bulamadı rakip kalede. Ayrıca Pendiksporlu oyuncular her mücadelede yere yatıp iyice sinirleri germeyi da ihmal etmediler.

Ferdi hücumda çok iyi ama bilinmeli ki yenen gollerin çoğunda hatası var. Bu maçta da kendisinden boyca küçük arkasındaki Halil’e kafa vurdurdu, golü yedirdi. İsmail Hoca’nın buna çözüm bulması gerekir. Tabii ki yenen bu golde Ferdi kadar o topa çıkmayan kaleci Livakovic’in de hatası büyüktü.

İsmail Kartal Hoca umarım ne yaptığını biliyordur! Teknik direktör oyuncuları ile kedi fare oyunu oynamamalı. Futbolcuların, teknik direktörün kölesi olmadığını bilmesi gerekir ki en yüksek verimi alabilsin İsmail Hoca.

Hakem Kadir Sağlam ise sahaların meşhur uyurgezer hakemi! Önündeki çıplak pozisyona dışarda kararı verdi. VAR uyardı da penaltıyı verebildi. Bu arada Dzeko’dan, Mert Hakan’dan, Serdar Aziz’den bolca fırça ve parmak yedi hakem Sağlam.