Fenerbahçe, maçın ilk dakikalarından itibaren oyunu rakip yarı alana yığdı. Fenerbahce tribünsüz sahada adeta antrenman maçı oynadı. Sarı-lacivertliler, sahaya alıştıkça oyuna da da ağırlığını koymaya başladı.

Takımın en kilit isimlerinden Fred’in ilk dakikalarda yaşadığı sakatlık sonrası Fenerbahçe’nin nasıl bir futbol sergileyeceği de merak konusuydu. Fred, sahanın her yerinde futbolun her aksiyonunu yerine getiren bir futbolcu. Ancak yerine giren Zajc, farklı özellikleri olmasına rağmen fena maç çıkarmadı. İlk yarıda biraz da şansının yardımıyla 2 gol bulan Fenerbahçe, ikinci devre oyunu rölantiye aldı. Kendini hiç zorlamadı, gol arayan Pendikspor’un bıraktığı boşlukları değerlendirdi. Ancak, Pendik’in defans arkasına yaptığı koşularla bulduğu pozisyonları İsmail Kartal iyi analiz etmeli.

İrfan Can’ın golden sonra formasındaki Atatürk fotoğrafını defalarca öpmesi, golünü Atatürk’e hediye etmesi zamanımız açısından çok önemliydi. İrfan Can helal olsun sana Atatürk cumhuriyeti   genci, sporcu olduğunu gösterdin örnek oldun Türk gençliğine.

Bir sözüm de Hakem Bitigen’e oyuncuların arasında kalıp oyuncularının ayakları arasına dolaşmasa oyuncuların koşu yolunu kapamasa çok iyi olacak.