Maç öncesi kağıt üzerinde ürkütücü fizik gücü ve yüksek yüksek temposuyla tehlikeli gözüken Union SG karşısında Fenerbahçe; mücadele gücü yüksek, agresif ve ilk topta rakibinin dönmesine fırsat vermeden, yoğun presle oynadı. Fenerbahçe’nin bu mücadelesi ve oyunu karşısında aciz ve şaşkın kalan Belçika takımında oyuncular ve teknik direktör sinirlerine hakim olamadı.

Görevini fazlasıyla yapan İsmail Yüksek, dinamo gibi çalıştı. Savunmada Djiku hatasızdı. Arkadaşlarının açıklarını da kapatarak cefakarca oynadı Ganalı savunmacı. Fred ve Szymanski ilerde, orta alanda, savunmada, kısaca her yerdeydiler. Oosterwolde stopere geçince yerinde ve risksiz müdahalelerle çok iyiydi. Kendisi hazırlayıp attığı gol ise muazzamdı Oosterwolde’nin.

İsmail Kartal aslında her maçtan önce yapması gerektiğini bu maçta yapmış, rakibi ciddiye almış ve iyi etüt edip öğrencilerini de iyi çalıştırmış. Fenerbahçe oyundan hiç kopmadan, çok dikkatli ve hatasız oynamaya çalıştı, bunu da büyük bölümde başardı.

Batshuayi alışkanlık haline getirdiği Avrupa maçları golünü bu maçta da yaptı. Kupa maçlarında Batshuayi’siz Fenerbahçe düşünülemez oldu. Bence bu çok değerli deplasman galibiyeti İsmail Hoca’ya yazılmalı kesinlikle.