Mücadelede gücü yüksek, heyecan dolu, stres katsayısı büyük maç oldu. Fenerbahçe takımının iddiasının devam etmesi için maçı almaktan başka çıkar yolu yoktu. Fenerbahçeli oyuncular rakibine alan bırakmadan, topun olduğu yerde çoğalarak oynadılar. Mental olarak da iyi hazırlanmışlardı.

Trabzonspor ilk 15 dakikaya kadar topu pek göremedi. Ancak daha sonra oyunda dengeyi kurdu. Szymanski, Ferdi, Dzeko, Osayi iyi, Tadiç ise çok iyi oynadı. Fred bir başka alem futbolcu. Bu maçta yaptığı güzel işlere iki güzel golü de ekledi. Trabzonspor açık alanda dağınık oynayınca merkezinde oluşan boşluklardan golleri yedi.

Özellikle ikinci yarıda Trabzonsporlu taraftarların tansiyonu çok yüksekti. Seyirci sahayı sulamak istercesine bolca küçük su, plastik bardak yağdırdılar. Hakem Halil Umut Meler de oyunu durdu. Oyun durdukça daha da çok yağdırdı seyirciler suları.

Su bardaklarından ürken Fenerbahçeli oyuncular dağıldılar, mücadele güçlerinden bariz bir şekilde düştüler. Oyunu bırakmayan Trabzonspor mükafatını da aldı. Bardhi frikiken güzel bir gol yaptı. Livakovic’in yediği golde hatası çoktu. Djiku’nun yaptığı acemice harekete penaltı vermekle haklıydı hakem Meler. 88. dakikada Batshuayi, Fenerbahçe’yi Trabzon’dan zaferle çıkardı.