Her iki takım için de ağır saha ve şiddetli yağmur vardı... Fenerbahçe hocası İsmail Kartal maçtan önce sahanın nereleri su toplamış, ağırlaşmış oralarda pas yapmadan, kaleye uzaktan şutlarla oynamayı organize etmesi lazımdı. Ama Fenerbahçe paslarla kalecinin dibine kadar gidip pozisyon bulmak isteyince Rizespor oyunun hakimi oldu ilk yarıda.

Fenerbahçe’de ilk yarıda sadece Dzeko’nun bir tek tehlikeli şutu vardı onu da Rizespor kalecisi çıkardı. Ev sahibi organize atakta 27. dakikada golü buldu. Ferdi oyunu seyre dalıp ofsaytı bozduğunun farkında bile olmayınca golü yedirdi takımına. Ferdi’de özellikle son iki haftadır ciddi düşüş var. Oyunda ileri çıkamayınca Ferdi’nin savunma zafiyeti bariz göze çarpıyor. Sağ ve sol bekler hücumda çalışmayınca Fenerbahçe’nin atak gücü çok düşük oldu ilk yarıda.

Ağır sahada Fenerbahçe’nin çıtkırıldım, yıldızları Cengiz, Krunic, Szymanski çok pasif kaldılar. İkinci yarı İrfan Can, Mert Hakan ve Serdar’ı oyuna alan İsmail Kartal bir anda oyunu da lehine çevirdi. Bu üçlünün organize atağında Serdar Dursun ilk golü yaptı. Mert Hakan’ın çabalarını gole çeviren Dzeko hem takımının üzerinden kara bulutları dağıttı hem hocası İsmail Kartal’ı ipten aldı. İrfan Can’ın golüyle kesinleşen galibiyet şampiyonluğa yeniden yelken açılmasını sağladı.