Galatasaray yönetimi saha dışı ve saha içi etkenleri düşünerek geniş ama kaliteli genişlikte bir kadro kurdu. O dönemde bu isimler alınırken,  “O var, bu var” dedik ama hepsinin gerekli olduğunu şampiyonluk haftalarında daha iyi anladık. Örneğin Ziyech belki beklenen, istenen etkinin altında ama Alanyaspor’a öyle imza bir gol attı ki sahadaki varlığı bile rakibi tedirgin ediyor.

Barış Alper’i zaten konuşmaya gerek yok. Açık ara ligin en iyi yerli oyuncusu. Nereye koysan orada şov yapıyor. Zaten ligimizin çok üzerinde bir İcardi var ki attığı gol bunu açıkça ortaya koydu. Köhn geldiği günden bu yana üzerine koyarak devam ediyor. Galatasaray’ın artık gerçekten bir sol beki var. Haftalar önce Mertens şampiyonluk modunu açtı demiştim. İşte geldiği seviye şampiyonluk yürüyüşüne ayrı bir kalite katıyor. Attığı gol ve organizasyon kabiliyeti gerçek yıldız tanımının Mertens olduğunu ortaya koyuyor. İcardi ve Mertens ikilisinin üzerinde bir yıldız etkisi Süper Lig’de hiçbir takımda yok! Adı değil kalitesi, aldığı para değil etkisi yıldız olan isimler şampiyonluğa koşuyor.

Hakemler, TFF, rakip diyerek oyunu saha dışında yaşamak değil saha içine motive olmak yeni bir zaferin habercisi oluyor!