Maçın skorunu Sivasspor’un oynatmama taktiği ve Zorbay Küçük’ün, Galatasaray’a karşı cesareti belirledi. Sivasspor ceza sahasındaki ele, kola kör olan Sayın Küçük, sarı-kırmızı renklere full konsantreydi. Sayın Küçük 2 penaltıyı yiyecek kadar cesurdu! Başkan Dursun Özbek ve yönetiminin özellikle TFF’nin Süper Kupa skandalı sonrası yaşadığı suskunlukta hakemlerin hata özgüvenini arttırmış gibi duruyor. Gecenin sonunda hakemin bir penaltı bir kırmızı kartı tabii ki kötü oyunun bahanesi olamaz.

1-0’la geçilen ilk devrenin ardından rakibi açılır Galatasaray sahaya hakim olur dedik ama olmadı. Galatasaray’ın eksikleri gün geçtikçe artarken bu durumu fırsata çevirme şansını elinde bulunduran oyunculardan Nelsson ve Kerem Demirbay dışında farkındalık yaratan başka isim göremedik. Bir defa şunu kabul edelim ki; Kulübede oturan, sahada yürüyen yıldıza Galatasaray’ın ihtiyacı yok! İcardi yoksa kalite düşmesin diye alınan Zaha ne zaman bu etkiyi yaratacak gerçekten merak ediyorum. Ya da Ndombele ne zaman Torreira kadar faydalı işler yapacak? Yıldız payını alan yıldız etkisini gösterecek ve parlayacak.

Zaha, Ndombele hazır olacak diye beklemektense gençlere şans verip, onlara sabır göstermeyi tercih ederim. 1-1 moral bozar ama ayar bozmaz Galatasaray yine şampiyon olur. Ancak tek şartla, rehabilite olamayanlarla yollar ayrılmalı.