Yasak kalktı, gelin-damatlar Botanik Bahçesi’ne akın etti

Yasak kalktı, gelin-damatlar Botanik Bahçesi’ne akın etti

Koronavirüs nedeniyle bir süre yasak olan düğün ve nişanlara 1 Temmuz itibariyle izin verilmesinin ardından Kahramanmaraş’ta gelin ve damatlar salondan önce hatıra fotoğrafı için Kapıçam Botanik Bahçesi’nin yolunu tuttu.

Evlenecek çiftlerin çok beğendiği Kapıçam Botanik Bahçesi; suni göletleri, iskeleleri, 400 endemik odunsu ve otsu bitki çeşidiyle fotoğrafçılar için açık hava fotoğraf stüdyosu oldu.

Doğal güzelliğiyle görenleri büyüleyen Kahramanmaraş-Gaziantep Karayolu’nda şehrin girişinde yer alan Kapıçam Botanik Bahçesi, düğün ve nişan yasaklarının kalmasıyla birlikte yeniden gelin-damatları ağırlamaya başladı. 11 hektar gibi devasa alanda 400 nadir, endemik otsu ve odunsu bitkiyi bünyesinde barındıran, 3 de suni gölet bulunan bahçe, bu özellikleriyle son yıllarda düğün ve nişan çekimlerinde hem fotoğrafçıların hem de gelin-damatların vazgeçilmezi oldu.

Salondan önce dış çekim için Kapıçam Botanik Bahçesi’ne gelen Neriman Nur Özsaatcı ile Recep Yaşar, 1 Nisan’da yapmaları gereken düğünü koronavirüs nedeniyle ertelemek zorunda kaldıklarını söyledi. Genç çift ayrıca Kapıçam’ın çok güzel bir yer olduğunu ve bu nedenle fotoğraf çekimi için Kapıçam Botanik Bahçesi’ni tercih ettiklerini belirtti.

Yaşam

Yasak kalktı, gelin-damatlar Botanik Bahçesi’ne akın etti
Yaşam