Finaller öncesi son hazırlık maçını oynadık. Sahadaki İlk on bir mi olacak finallerde, sanmam… İtalya maçı başka kadro, Polonya maçı başka kadro. Montella hala oyuncuları görmekle meşgul galiba. Takım çalıştırmak başka, milli takımı turnuvaya hazırlamak bambaşka bir iş.

Ancak milli takımda birbirlerini gören futbolcular sınırlı sayıdaki hazırlık maçlarında da beraber oynamayınca nasıl birbirlerinin futbol dilini anlayacaklar, öğrenecekler, ezberleyecekler, meleke edinecekler? Yine ‘Koçum yürü, saldır, bas’ diye mi oynayacak mili takım! Eskisinden farkı sanırım bu sözleri Montella’nın oyunculara İtalyanca söylemesi olacak!

İlk on birin orta sahasında İnter, Benfica, Dortmund etiketi var ama o oyuncular da bu etiketlerini bırakıp gelmiş gibiydiler. Montella iyi öğrenmiş Türk işi politik olmayı! Diğer oyuncuları da üç büyük takımdan seçmiş. ‘Oyuncumu alıyorsan oynat’ şeklinde üç büyük takımdan acaba baskı mı var Montella’ya? Ayrıca Montella’nın Adana Demirspor’dan öğrencisi Samet iyi niyetli, cengaver ama yaptığı bariz bireysel hatalarla Fenerbahçe’yi geçen sene yakmıştı. Fatih Terim aldı götürdü Panathinaikos’a, orada da hem Fatih Hoca’yı, hem takımını yaktı, şimdi de sıra milli takımda galiba!