VAR odasından sonra yakında yeşil sahaya da gelir yabancı hakem...! TFF sanırım politik vaziyet aldı. Yabancı hakem işi uzun sürerse çok kokar biline! İlk hafta yabancı VAR’lar için iyiydi. Yediler, içtiler, aldılar cukkayı gittiler. Ya kötü hakemlik yapsaydı bir tanesi? TFF acaba ‘O hakemi istemiyorum’ diyebilecek miydi? Derse ait olduğu ülke ne diyecekti? TFF yabancı VAR’ları son anda açıklıyormuş. Bildim bileli önceden öğrenir ya da bilirler hangi hakemin maçlarına geleceğini bizim takımların yöneticileri. Bence yabancı hakemleri de bilirler önceden. Ceplerini, bavullarını doldururlar derilerle. Hediyeleşmek imandandır!

Yabancı hakem diye şeyinde boncuk mu bulacağız! Her karalarını doğru mu kabul edeceğiz! Yunanistan’da yabancı hakemler cirit atıyor. Ancak Fatih Terim hoca maçtan sonra Danimarkalı hakem için “Böyle hakem gelecekse hiç gelmesin” demiştir. Bundesliga’da takımlar hakemlerinden çok şikayetçiler. Hırvatistan ligine o beğenilmeyen Alman hakemler gidiyor, Hırvatlar da memnun değiller. İki sene önce Avusturya ile İsviçre hakem değişmesi yapıyorlardı.  Ancak Avusturya, İsviçreli hakemlerinden memnun kalmadı ve anlaşmayı sonlandırdı.

Yabancı hakem konusunda hiçbir ülke iyi sonuç alamamış ama biz alırız! Bizde her şeyi çok bilen yabancı sevici ulemalar var ya! Kına yaksınlar acilen...