Özellikle orta hakemlik yapan hakemlerin VAR’da görev almak istemedikleri bilinen bir gerçek. VAR görevi alan hakem yaprak gibi titriyor ve sözü MHK’da geçebiliyorsa da göreve çıkmak istemiyor.

MHK’nın yapay zekası antipatik hakem Arda Kardeşler’i nasıl olur da Fenerbahçe maçına verir anlamak mümkün değil! Yine, Hüseyin Göçek onca badireli hakemlik geçmişinden sonra nasıl Fenerbahçe maçına VAR verilebilir? MHK Başkanı İbanoğlu ve kurulu böyle agresif hata yapabilecek insanlar da değil ama benim de aklım almıyor bu yaşananları. Arda Kardeşler ve VAR Hüseyin Göçek herkesin gördüğü bariz penaltıyı nasıl görmedi veya yanlış değerlendirdiler, hayret!

Galatasaray-Alanyaspor müsabakasında Ali Şansalan acizliğe düşebileceği dakikalarda sakatlandı da kurtardı paçayı. Bir hakem adalesinden ancak maça hazır değilse ya da kendine iyi bakmıyorsa sakatlanır. Yerine geçen Yiğit Arslan başarıyla tamamladı maçı.

Samsunspor-Beşiktaş mücadelesinde Abdulkadir Bitigen maçı hatasız bitirmek için çok çaba gösterdi bu da çok tedirgin düdük çalmasına yol açtı. Sivasspor-Trabzonspor karşılaşmasında Volkan Bayarslan zor maçı iyi çıkardı, başarılıydı. Diğer maçlarda; Tugay Kaan Numanoğlu, Direnç Tonusluoğlu, Kadir Sağlam, Turgut Doman başarılıydılar. Cihan Aydın ve Ümit Öztürk ise vasatı aşamadılar.