Alanya maçı sonrasında futbolun, satranç ile olan benzerliğine dikkat çekerek doğru zamanda doğru taşları kullanmanın zafere giden yolu açtığının altını çizmiştim. Alanya’ya karşı Mertens’in 10 numarada oynaması doğruyken Manchester United kurgusunda bu plan tartışmaya açıktır. Alanya taktiği ile Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmanın zor olacağını Okan Buruk hepimizden daha iyi biliyordur.

Ama maçın ilk devresi resmen yanlış kadro tercihine kurban gitti. Çünkü orta sahada  Ndombele tercihi maçın bütün ayarını bozdu. İlk devre sonunda 2-1 ve 3-1 sonrası kabus gibi bir gece derken karanlık bulutların arasından Ziyech bir güneş gibi doğdu. Sahada liderliği aldı maçı 3-2’ye getirdi. Sonrasında Kerem yine gereğini yaptı ve kabus yerini umuda bıraktı.

Galatasaray’ın ortaya koyduğu oyun kadar maçın skoruna etkisi olan isim hakem Jose Maria Sanchez’di! İspanyol hakem, Galatasaray’ı doğradı. Resmen bir penaltımız ve golümüz hakem operasyonuna kurban gitti. Ülke içindeki Galatasaray düşmanlığı belli ki Avrupa lobisine cesaret vermiş. Acaba emeği geçenler bu durumdan mutlu mudur? Galibiyet gelmese bile tarihe geçen geri dönüş teşekkürler Galatasaray! Bu ülkenin umudu her zaman olduğu gibi yine sensin.