Fenerbahçe, Süper Kupa maçına 19 yaş altı takımla çıktı, maçı oynatmadı. Böyle bir çözüm buldu, kendince istediğini de aldı. Amaç TFF başkanını ve MHK’yı yok etmekse, temmuzda seçimli kongre kararını da aldırttı Mehmet Büyükekşi’ye.

Uzunca bir süredir Sayın Ali Koç’un söylediği üç unsur var. Birincisi ‘Ben başkanken Fenerbahçe’yi şampiyon yapmazlar’. İkincisi, ‘Bizi şampiyon yapmazlar’. Üçüncüsü de ‘Bizden başka her kesime karşı savaşıyoruz’. Bunların hangisi diye sormak gerekiyor Sayın Ali Koç’a? Çünkü üç unsurun da cevabı farklıdır bence. Hal böyle olunca Sayın Ali Koç’un hedefinde kim var, ne var pek anlaşılamadı. Ama kesin bir şey var ki Fenerbahçe takımı öyle ya da böyle sebeplerden yıllarca şampiyon olamamıştır. Otobüsü kurşunlanmış ve faili bulunamamıştır. Fetö davası hakemlerden temizlendi, hatta resmi olarak bulaşma da bulunamadı dendi ama hala bir Fetö algısı da sürüyor.

Sayın Ali Koç’un daha doyurucu açıklamalar yapması gerekiyor bence. Süper Kupa’yı, Türkiye Kupası maçlarını restlemek nereye kadar uygulanacak! Hangi sonuç alınınca bu restler sona erecek. Ancak benim bildiğim ve tecrübeme göre ancak MHK’da daha önce hiç göreve gelmemiş temiz isimlerle ve hakemlerde köklü değişikliklerle umutla beklenen farklı sonuçlar gelebilir.