Fenerbahçe’de kaliteli stoper bolluğu yaşanıyor. Serdar, Djiku, Bonucci, Becao, Oosterwolde gibi hiçbir takımda olamayacak kalitede savunmacılar var kadroda. Dün de Çağlar ilk 11’deydi…

Maçta kora kor mücadele vardı. Sergen hoca ile çıkış yapan Antalyaspor deplasmanı, kağıt üzerinde çok zordu, sahada da öyle oldu. Bitirici son pas ve hareketlerden acizdi iki takım da.

İlk yarıda çok top ezip, çok top kaybeden, bencil de oynayan Cengiz ve Tadic Fenerbahçe’nin ilk golünde İsmail Yüksek ile birlikte başroldeydiler. Tadic’in adrese teslim ortasında İsmail’in güzel asistini Cengiz’in mühendislik harikası şutunun gol olması izledi.

İsmail Hoca’dan anladığım takımını rakibe göre bir taktik ve oyun kurarak oynatmıyor. Her maç aynı anlayışla sahaya sürüyor. Rakip iyi top yapıp mücadele edince Fenerbahçeli oyuncular dağılıyor, toplanıp gol pozisyonu bulmada da zorluk çekiyorlar. Kanatlarda bu kez Ferdi ve Mert de iyi çalışmayınca iyice bocaladı Fenerbahçe. Dzeko gol atmayı bırakın, bu kez de gol pozisyonu özürlüydü. Krunic daha çok sorumluk almalı. Yeni transfer Çağlar oldukça dikkatliydi, yerini kaybetmemek ve pozisyon vermemek için aşırı çaba harcadığını gördüm.

Mutlu sona erişmek için çok önemli bir deplasmanı da atlayan Fenerbahçe sona doğru huzurla gidiyor.