Bir armanın büyüklüğü kriz yönetiminde ve finallerde aldığı sonuçlarda belli olur. Galatasaray camiası hem kriz yönetiminde hem de finallerde büyüklüğünü fazlasıyla ortaya koyarak mutlu sona ulaşma konusunda oldukça tecrübeli. Kazanmayı bilen camiaya bir de Okan Buruk gibi ‘winner’ bir hoca eşlik edince ortaya Rizespor karşısındaki keyif veren futbol ortaya çıkıyor.

Şampiyonluk kupası kendisini hak edene ve en çok isteyene gelir. Takımını kupaya inandırmak, şampiyonluk motivasyonunu üst seviyeye çekmek Okan Buruk’un uzmanlık alanı desek abartmış olmayız. Çünkü bir takım inanmamış olsa böyle kritik haftalarda 6 gollü galibiyete bu kadar rahat ulaşamaz. Zaten Okan Buruk takımları her zaman geç form tutuyor, sonlara doğru şampiyonluk vitesine çıkıp hızını arttırıyor.

Galatasaray’ın her galibiyetini rakibe, hakeme bağlayanların sahadaki kaliteyle yüzleşmek zorunda kalacakları haftalar başladı. Berkan’dan stoper, Kaan’dan, Barış’tan bek çıkarıp bahane üretmeden bütün zorlukların üstesinden gelen Okan Hoca gerçekten alkışın büyüğünü hak ediyor.

Galatasaray şampiyonluk ‘mod’unu açtı. Olağanüstü bir durum yaşanmazsa bu yolun sonu zafer olur, kupa olur!