Bir yarışı kazanmak için çok çalışmak, planlı olmak ve yaptığın işin hakkını sonuna kadar vermek lazım. Süper Lig’in açık ara en iyi takımı Galatasaray, Sivasspor karşısında yine kalitesini ortaya koydu. Mertens, İcardi, Ziyech, Barış Alper Yılmaz dörtlüsü Sivas zaferinin mimarları oldular.

Galatasaray takımı Süper Lig’in çok üzerinde bir kaliteye sahip. Okan Buruk’un öğrencileri gerçek kimliklerini ortaya koydukları sürece bu ligde Galatasaray’ın bileğini bükecek takım yok. Şampiyonluk için kritik haftalara girildiğinde her maç stresli olur. Sürprize açık olur. Ancak Galatasaray takımı şampiyonluk inancını o kadar net şekilde içinde hissediyor ki sürpriz ihtimali ortadan kalkıyor. Barış Alper servisleriyle maçı çözdü. Ziyech, Mertens ile birlikte Sivasspor’un direncini yok etti. İcardi hangi dakikada ne yapması gerekiyorsa onu yaptı. Gol atması lazımsa golü attı, asist yapması gerekiyorsa asist yaptı.

Galatasaray takımının elde ettiği 6-1’lik skor en yakın rakibi Fenerbahçe’ye, “Bu iş bitti. Şampiyonluk galası derbide olacak” mesajını net olarak verdi. Mayıs ayında zirvede Galatasaray varsa şampiyonun renginin sarı kırmızı olacağı bir defa daha kanıtlanmış oldu. Emeğin ve kalitenin zaferi asla tesadüf değildir!