Galatasaray bir sezon boyunca saha dışı algılarla, tehditlerle mücadele ederek bugünlere geldi. Fenerbahçe maçı sahadaki futbolcular için sezonluk emeğin karşılığı olacaktı. Ama ne o isteği gördük ne de hırsı! Rakibin maçın hemen başında 10 kişi kalmış. Sahaya ısınmaya çıktıklarında bile taraftarını tahrik etmek için her şeyi yapmış. Galatasaray takımının hırs yapmayı geçtim kaleyi bulan doğru düzgün şutu bile yok. Maçın son dakikasına kadar takımının yanında olan taraftarlarınızdan da mı utanmadınız?

Ligin vasat takımlarını yenerek değil bu maçı kazanarak şampiyon olup, tarih yazılır. Okan Buruk ve oyuncuları net olarak sezonun en kötü futbolunu oynadı. Fenerbahçe hak ettiği bir galibiyet aldı. Bu ciddiyetsizliğin ve kötü oyunun hiçbir şekilde bir açıklaması, bahanesi olamaz. Şampiyon takım böyle oynamaz. Oynarsa da şampiyon olamaz. Galatasaray şampiyonluk kutlamasını Konya’ya bıraktı ama bu maçta finali yaşatmamak büyük ayıp olarak tarihe geçti.

Gecenin Galatasaray dışında bir başka kötüsü ve yüz yıllık derbiye yakışmayanı Mert Hakan’dı! Fenerbahçe Mert Hakan’la yeni sözleşme yapacaksa yapsın ülke futbolu da bu senaryo dolu tahriklerden artık kurtulsun.

Okan Buruk ve öğrencileri taraftardan özür dileyecekleri bir final yaşatmalılar!