Beşiktaş'ta Salih Uçan, bu sezon görev aldığı 37 maçta takımına 5 gol, 6 asistlik katkı sağladı. Sezon genelinde fedakarlık göstererek, sakat olduğu dönemde de forma giyen tecrübeli futbolcunun sezon sonunda sözleşmesi sona eriyor. Geçtiğimiz sezon da siyah-beyazlı ekibin en  çok skor katkısı veren isimlerinden olay tecrübeli orta saha oyuncusu, geçen seneki gol katkısı bu sene de yakaladı. 

30 yaşındaki tecrübeli orta saha, kupa şampiyonluğunun arından Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

Kötü bir sezon geçirdiklerini ancak sezonu kupa ile kapattıkları için çok mutlu olduklarını dile getiren Salih Uçan, "Otobüste maça gelirken arkadaşlarıma söyledim. 11 aydır birlikteyiz, 10 ayı mutsuz geçirdik. Sakatlıklar, cezalar, mağlubiyet, beraberlik derken çok kötü bir sezon geçirdik. Ama 1 gün, tek bir maç, her şeyi unutturma şansı. Bence herkes bugün kötü geçen sezonu unuttu. Taraftar çok büyük destek verdi, oyuncular çok büyük karakter koydu. Sonucunda galibiyet, çok mutluyuz" ifadelerini kullandı.

"HER ŞEY BEŞİKTAŞ İÇİN"

Gösterdiği performansla final maçının oyuncusu seçilen Salih Uçan, "Bugün şanslı günümdeydim. Takıma da katkı verdim. Her şey takım için, Beşiktaş için. Sonunda kupa kazandık. Verdiğim katkıdan dolayı da mutluyum" şeklinde konuştu.

"O KONUDA BİR ŞEY DEMEYEYİM"

Tecrübeli orta saha oyuncusu, sezon sonunda sözleşmesinin sona ereceğiyle ilgili soruya ise, "Sözleşmem sona eriyor. Hayırlısı olsun. O konuda bir şey demeyeyim" şeklinde konuştu.

(DHA)