Avrupa maçları dönüşünde yerel lig maçları her zaman zorlu ve sürprizlere açık olur. Galatasaray da Pendikspor karşısında kazanacak kadar oynadı. Okan Buruk’un takımı güzel bir futboldan öte gol atmayı hedefledi. Oynamadan kazanılacak maçlarda gerekli olan fırsatçılığı Bakambu, maçı kopartacak kaliteyi ise Ziyech ortaya koydu.

Tabii ki Pendikspor gibi ligin alt düzey takımına karşı taraftarların beklentisi yıldızlar topluluğunun bu maçı farklı kazanmasıydı. Haftalardır golden uzak olan İcardi’nin sakatlığına rağmen durmadan oynamasına biraz ara vermesi lazım. İkinci yarıda oyuna dahil olan ve attığı golle rahat bir nefes aldıran Bakambu, Pendikspor karşısında forma giymeyecekse ne zaman bu şansı elde edecek. İcardi’nin profesyonelliğine saygım sonsuz ancak hem kendisini hem de Galatasaray’ı daha fazla yormamak adına dinlemesi lazım. İcardi dinlenirken Süper Lig maçlarının vazgeçilmezi Mertens olmalı. Belçikalı için Şampiyonlar Ligi seviyesi artık lüks olabilir ancak Avrupa dönüşü maçların rotasyon yıldızı kesinlikle Mertens olacaktır.

Muslera da Pendik seviyesindeki maçlarda yerini Günay’a bırakıp biraz olsun dinlemeyi tercih etmeli. Kazımcan şanslarını artık daha iyi kullanmalı. Sahada futbol yoktu ama Galatasaray istediğini aldı. Ama Okan Buruk’ta hazır olmama konusunda ısrar eden futbolcuları artık uyarmalı.