Korkusuz

"O gece devleti sokaktan toplayan milletimize şükranlarımı sunuyorum"

"O gece devleti sokaktan toplayan milletimize şükranlarımı sunuyorum"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “15 Temmuz hain darbe girişiminin 7. yıldönümünde, demokrasimize ve milletimize kasteden hain terör örgütünü lanetliyor; demokrasi uğruna can veren 251 şehidimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, o gece devleti sokaktan toplayan milletimize şükranlarımı sunuyorum. Aynı menzile yürüyen demokrasi karşıtı yapıların çıkar çatışmasının, ülkemizi 15 Temmuz karanlığına sürüklediğini ve 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL yoluyla Türkiye’yi bir diktatörlük rejimine dönüştürdüğünü asla unutmayacağız” açıklamasını yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz 2016'da FETÖ tarafından yapılan darbe girişiminin 7’nci yıl dönümünde Twitter hesabından bir mesaj yayınladı.

Kılıçdaroğlu, şu açıklamayı yaptı:

“15 Temmuz hain darbe girişiminin 7. yıldönümünde, demokrasimize ve milletimize kasteden hain terör örgütünü lanetliyor; demokrasi uğruna can veren 251 şehidimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, o gece devleti sokaktan toplayan milletimize şükranlarımı sunuyorum.

“HAİN TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SİYASİ AYAĞINI ORTAYA ÇIKARACAK; HESABI, BU ELİ KANLI VE KARANLIK YAPININ TÜM FAİLLERİNDEN SORACAĞIZ”

Aynı menzile yürüyen demokrasi karşıtı yapıların çıkar çatışmasının, ülkemizi 15 Temmuz karanlığına sürüklediğini ve 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL yoluyla Türkiye’yi bir diktatörlük rejimine dönüştürdüğünü asla unutmayacağız. Mutlaka ama mutlaka, hain terör örgütünün siyasi ayağını ortaya çıkaracak; hesabı, bu eli kanlı ve karanlık yapının tüm faillerinden soracağız.”

(ANKA)