Montella istifa sorusuna çok kızmış! Avusturya’dan 6 gol yersen kimsenin seni alkışlamasını beklemeyeceksin. Adı üzerinde A Milli Takım hepimizin takımı. Ülke, bayrak temsili yapan bir takım başarısız sonuçlar alıyorsa bundan şikayet ederiz hatta bir adım ileri gideriz hesap bile sorarız. Bizim bayrağımızın olduğu yerde başarısız olmaya tahammülümüz yok.

Evet Montella kronik bir hale gelen umutsuzluğun üzerine umut olarak geldi. Kuntz döneminde yarışma kültüründen uzaklaşan, kendine özgü bir oyun karakteri olmayan takıma özgüven yükleyerek yeniden kazanmayı öğretti. İstifa söylemi için erken olabilir ama asla mantıksız değil. Macaristan’ın üzerine 6 gol yiyerek Avusturya’ya da kaybediyorsan ülkemin gazetecileri, vatandaşları mutsuz olup istifa sorusunu sorabilir. Montella kendini futbol tanrısı falan zannetmiyorsa eleştirinin olacağını, gerektiğinde istifa söylemleriyle karşılaşacağını çok iyi biliyordur.

Adana Demirspor’da tarih yazıp A Milli Takım’ın başına geçmediğini de hatırlatmak isterim. Ama Milli Takım’ın sorunu Montella’dan öte oyuncu tercihlerine karıştıkları iddia edilen yöneticiler! Riva’yı dört bir yandan saran siyaset destekli menajerler! Montella duruşu gazetecilere değil milli kadroda gurbetçi ve menajer kontenjanı açanlara göstersin!