Fenerbahçe için olmak ya da olmamak maçıydı. Ancak sahadaki Fenerbahçeli oyuncuların hali pek öyle gözükmüyordu. Sakin sakin oynadılar. Normal bir hırs ve mücadele vardı sarı-lacivertlilerde. Her iki takım da pozisyon yakaladı. Dzeko birçok garanti gol pozisyonunu harcadı. Fred ise müthiş bir şutla doksandan kalenin ağlarını alarak golü yaptı. Olympiakos maçında kendisini dışarı alan İsmail hocayı bu golle tekzip etti.

Sivasspor S.O.S. veren Fenerbahçe savunmasını hallaç pamuğu gibi attı. Ev sahibi oyuncularun üç, dört şutunu kaleci Livakovic kritik atlayışlarla kurtarsa da Koita’nın golüne ise engel olamadı.

Maalesef İsmail hocanın kriz yönetimi yok. Ayrıca belli ki kafası da çok karışık, mental yorgunluğu üst seviyede. Yetersiz bakiye gibi bir surat ifadesi var. Sonuçta Fenerbahçe’nin Türkiye Kupası, Konferans Ligi ve ligdeki bu kayıplarının tek adresi, yetersiz olduğunu düşündüğüm İsmail Kartal’dan başkası değil.

TFF’nin kıvrak zekası ile tam zamanında getirdiği yabancı VAR’lar ile hakem, kumpas meselesi de aut olunca İsmail hocanın hali nice oldu! Yabancı VAR’ın her dediği doğru mu? Ekrana yabancı VAR tarafından çağırılan her hakem misafirperverlik yapıp doğru yazılış demeden yabancı VAR’ı kırmıyorlar, her dediklerini yapıyorlar.