Merkez Hakem Kurulu’nun medarı iftiharı, 38 yaşında FIFA kokartı takmaya kalkıştığı hakem Kadir Sağlam bu sezon yönettiği tüm maçlarda olduğu gibi Rizespor-Galatasaray karşılaşmasında da tel tel döküldü. Yaşar Kemal Uğurlu da önceki MHK tarafından aynı Kadir Sağlam gibi yaşı geçkin bir şekilde, 40’ına gelmişken FIFA yapılmıştı. Soralım MHK’ye; Uğurlu, FIFA’da hangi maçı yönetiyor da Kadir Sağlam yönetecek?! MHK için önemli olan bu hakemlerin yurt dışında maç yönetmeleri değil, FIFA kokartının gücüyle yurt içinde takımları etkilemeleri…

Rizespor-Galatasaray maçında Kadir Sağlam, Galatasaray’ın golünden önceki faulü atladı. Rizespor’un penaltı istediği pozisyonu es geçti ve VAR’daki Koray Gençerler de başına iş açmak istemedi. Bu pozisyonlar Galatasaray için olsaydı hakem Sağlam ne yapardı? İşte bütün mesele burada! Ayrıca Galatasaray’ın üç deplasman maçından ikisine aynı hakemi vermek nasıl iş? Yapay zeka da MHK da eyyam içinde tamamen!

Pendikspor-Fenerbahçe maçında Abdulkadir Bitigen oyuncuların ayaklarına dolaştı sürekli ama durumu düzelteyim de demedi bir türlü. Fenerbahçe’nin de bir penaltısını yedi!

Beşiktaş-Gaziantepspor müsabakasında hakem Mete Kalkavan belki de Beşiktaş’a pansuman yapması için verilmişti MHK tarafından… Kalkavan da bunu bayağı hissetmiş ki Beşiktaş aleyhine işler yaptı. Yanlış kartlar ve faullerin yanında Beşiktaş’ın penaltısını da çöp yaptı.

Ümit Öztürk ile Erkan Özdamar’ın yaptıkları hakemlik falan değil! Sarper Barış Saka da eski formundan uzak ve titrekti. Mert Güzenge, Cihan Aydın ve Ali Şansalan başarılı, Turgut Doman ise vasat yönetim gösterdiler.