Korkusuz

Kocasını öldüren sevgilisine attığı mesajlar şoke etti!

Kocasını öldüren sevgilisine attığı mesajlar şoke etti!
Bursa'da, kaybolduktan 6 gün sonra, ormanda 9 kurşunla vurulmuş cesedi bulunan Recep Arı (31) cinayeti ile ilgili soruşturma tamamlandı. Tutuklu sanık Kadir Ilgız (23) ile Arı'nın eşi tutuksuz sanık S.A. (30) hakkında, Tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen iddianamede, sanıkların telefon mesajlaşmaları da yer aldı. S.A.ya, WhatsApp mesajı ile "Onu paketledim. Artık seni rahatsız edemez. Eve bir daha gelemez. Annenin evine git ve orada kal diyen Ilgıza, Arının eşinin ise telefon görüşmesinde, Oh, iyi olmuş, süpersin" diye yanıt verdiği belirtildi.

Kestel ilçesi Çataltepe Mahallesinde oturan Recep Arı, 24 Şubat günü eşi ile tartıştıktan sonra, av tüfeğini de yanına alıp, evden çıktı. 16 ATD 714 plakalı kamyonetine binip giden Arı'dan, bir daha haber alamayan ailesi, kayıp başvurusu yaptı. Jandarma arama çalışması başlatırken, yakınları 1 Mart günü evine 6 kilometre uzaklıktaki Burhaniye Mahallesi'ndeki ormanda, Recep Arı'nın cesedini buldu.

Arı'nın cebinde 4 bin 500 TL olduğunu tespit eden jandarma, cüzdanı ile cep telefonuna ise ulaşamadı. Bursa Adli Tıp Kurumunda yapılan otopside, Recep Arı'nın başından ve vücudundan 9 kurşunla vurularak öldürüldüğü tespit edildi. Olayın ardından İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), cinayet şüphelisi olarak Arı'nın eşi S.A. ile arkadaşı Kadir Ilgızı gözaltına aldı.

EŞİ SUSTU, ARKADAŞI CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Jandarma Komutanlığında susma hakkını kullanan şüphelilerden Kadir Ilgızın bir süre sonra suçunu itiraf ettiği belirtildi. S.A. ile ilişkisi olduğunu belirten Kadir Ilgızın, bunu öğrenen Recep Arı ile çıkan tartışmada olayı gerçekleştirdiğini söylediği ifade edildi.

Sevk edildikleri adliyede Kasten öldürme suçundan Bursa Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan 2 şüpheliden Kadir Ilgız tutuklandı, S.A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

2 KURŞUN SIKTIM, 9 DEĞİL

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma 6,5 ay sonra tamamlandı. 2 sanık hakkında hazırlanan 4 sayfalık iddianamede, Kadir Ilgızın cinayeti itiraf ettiği ancak maktul Recep Arıya 2 kurşun sıktığını söylediği belirtildi.

İddianamede Ilgızın, olay günüyle ilgili, "Evinden alıp ormana götürdüm. Orada aramızda tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi sonucu bacağından bıçakla yaraladım. Bu sırada Recep silah çekti. Boğuşma sırasında elindeki tabancayı aldım, 2 el ateş ettim. Adli Tıp Kurumu raporunda 9 adet kurşun atıldığı söyleniyor. Kabul etmiyorum" savunmasına yer verildi.

BENİ SÜREKLİ DARBEDİYORDU

İddianamede, Recep Arı ile 2011 yılında evlendiğini ve sürekli şiddet gördüğünü öne süren S.A.nın da ifadesine yer verildi. S.A. ifadesinde, Recep beni darbederken, "Kadir de gördü. Olaydan 1 yıl önce Kadir ile aramızda gönül ilişkisi başladı. Kadir ile mesajlaştığımı Recep gördü ve beni darbetti. Eline tüfek alıp, Önce Kadiri, sonra eve gelip seni öldüreceğim diyerek evden çıktı. Ertesi gün sabaha kadar gelmedi. Ben de KADESi aradım, yardım istedim. Daha sonra Kadın Sığınma Evine gittim. Burada cep telefonumdaki WhatsApp görüşmelerini sildim. 2 gün sonra Kadın Sığınma Evinden çıktım" dedi.

TELEFON MESAJLARI İDDİANEMEDE YER ALDI

İddianamede, sanıkların telefon mesajlaşmaları da yer aldı. S.A.ya WhatsApp mesajı ile Onu paketledim. Artık seni rahatsız edemez. Eve bir daha gelemez. Annenin evine git ve orada kal" diyen Ilgız'a, Arının eşinin ise yaptıkları telefon görüşmesinde, Oh, iyi olmuş, süpersin" şeklinde yanıt verdiği belirtildi.

Haklarında, Tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen tutuklu sanık Kadir Ilgız ile tutuksuz sanık S.A.nın yargılanmasına Bursa 8inci Ağır Ceza Mahkemesinde kasım ayında başlanacak. (DHA)