Galatasaray gibi büyük bir takımda oynamak herkese nasip olmaz. Bu şansı bulan en iyi şekilde değerlendirmeli. Galatasaray’ın, Bandırmaspor’u mağlup etmesi bazı oyuncuların eline geçen fırsatı iyi değerlendirdiğinin ispatı olamaz. Örneğin Halil Dervişoğlu, Ndombele, Kazımcan üçlüsü için her maç ayrı bir umutla sahaya bakıyoruz. Ama her umutlu bekleyiş yerini hayal kırıklığına bırakıyor. Halil tek forvet oynayamadı. Kanatlara kaydı yine olmadı. Forvet arkasında şans buluyor yine olmuyor. Bir başka olmayan, olamayan isim Ndombele. Beklediğimiz, istediğimiz Ndombele hala ortada yok. Galatasaray’a geldiği gün sol bek krizinin uzun yıllar bittiğini düşündüğümüz Kazımcan eline geçen hiçbir fırsatı değerlendiremiyor. Biraz oynasa belki de sol bek transferine gerek kalmayacak, hayatının şansını elde edecek. Ama o istek ve hırsa maalesef sahip değil.

Bu üç isim dışında gözümüz yeni transfer Vinicius’un üzerindeydi. Brezilyalı ilk maçında golü buldu. Eleştirenler sabırsızca davranıyor. Zaha takımdan bağımsız tek kişilik gösteri yapıyor. Tutarsa iyi iş çıkıyor yoksa üzüyor!

Bandırma karşısında Galatasaray 2 gol yemez. Yiyorsa vurdumduymazlık vardır. Genci şans bulduğunda sahayı rakibe dar etmeli, fırsat bulan tecrübelisi ezip geçmeli. Oyun kalitesi düşer, çıkar ama hırs ve istek eksik kalıyorsa bu durum taraftarı rahatsız eder.