İki takımın teknik yönetiminin ve oyuncularının maçtan önce hiç oynamadan beraberliği kabul edeceği maç seyrettik. İlk amaç gol yememek olunca kalitesiz bir futbol ortaya çıktı. Gol yemeden atmak gibi bir dertleri yoktu oyuncuların. İtiş kakış içinde bir mücadele vardı ama çok da top kaybı yaşandı. Maç öncesinde beraberliğin iki hocanın da işine geldiğini kimse inkar edemezdi.

Fenerbahçe, ilk topta, ilk pozisyonda hemen rakibine basarak rakibinin dönmesine fırsat bile vermedi. Rakip aynı şekilde karşılık verince etkili, organize atak yapma fırsatı bulamadı sarı-lacivertliler. Dzeko hırslı ve istekli oynadı. Her yerdeydi. Ancak çok faule maruz kaldı. Hakem Arda Kardeşler Galatasaraylı oyuncuların değişe değişe Dzeko’ya yaptıkları taktik faullerinin önüne geçemeyince Boşnak futbolcu yerden kalkıp pozisyon kovalayamadı.

Seyircilerde heyecan yaratan akıllarda kalan az sayıda pozisyon da kaleyi bulmadı. Hangi oyuncuların devamlı faullü oynadığını, taktik faulleri çözemeyen, seyircilerin, oyuncuların, derbinin tansiyonunu tutmak için olmayan faulleri de çalan ayrıca oyuncuların seviyesiz faullerine de düdük çalmaktan yorulan bir FIFA hakemini seyrettik maçta. Arda Kardeşler, trafik polisi gibiydi.