Fenerbahçe oyuna ön alanda baskılı başlamak istedi ama Alanyaspor’a dişini geçiremedi. Alanyaspor sertlikle vakit geçirmek isteyince, yere yatan her oyuncusu da yerden kalkmayınca Kadıköy’de sinirler gerildi. Bu da oyundan kopmasına neden oldu sarı-lacivertlilerin.

Dzeko ikinci yarı güzel bir kafa golü atsa da yine beklenen performansından uzaktaydı. Tamam Dzeko gol atsın diye oynatılıyor ama son maçların golcüsü Batshuayi’yi yedekte oturunca da hücumda sıkıntı yaşanıyor.

İsmail Kartal’ın ikinci yarıya Cengizi çıkartıp İrfan Can ile başlaması çok akıllıca bir hareketti. Savunma hatalarından yenen şok goller Fenerbahçe’nin oyununu da moralini de bozdu. Ancak oyuncular bilmeli ki kendisine rakip olabilecek bir takım varsa o da sahadaki onbir kadar kenarda oturan kaliteli ikinci onbir oyuncu olabilir. İkinci yarı başlarında hakem Çağdaş Altay’ın çok güzel görerek, tereddütsüz doğru olarak verdiği penaltı ile Tadic beraberliği sağladı. Fenerbahçe takımı geçtiğimiz sezonlarda küme düşme bölgesindeki takımlara kaybettiği puanlarla şampiyonluğu kaçırma tecrübesinde olan bir takım. Mutlu sona ulaşmak istiyorsa bu tür puan kayıpları yaşamamalı.

Alanyaspor kalesinde olan Fenerbahçe’nin eski futbolcusu kaleci Ertuğrul yaptığı kurtarışlarla ‘Livakovic’den çok daha az paraya ondan daha iyi oynarım’ der gibiydi adeta.