Yıldız olan farkını ortaya koyar diyoruz. Teknik direktörü, yönetimi, taraftarı sabır gösteriyor. Sahadaki sözde yıldızın umurunda değil! Zaha, Tete, Ndombele karşınızda Real Madrid mi var beyler? Sivas’a, Kayseri’ye karşı oynayamayacaksanız kime karşı oynayacaksınız? Kamyonla para alacaksınız bir de sizin hazır olmanızı mı bekleyecek bu taraftar? Ndombele ikili mücadele lideriymiş, Zaha dripling yapıyormuş, Tete topla muhteşemmiş dalga mı geçiyorsunuz? Üçünün maliyetine millet takım kuruyor. Bırakın masal anlatmayı. Sakat İcardi’nin tatili bitmez, kadroda olanın formu bir türlü tutmaz. Galatasaray armasının temsili bu kadar rahatlığı kaldırmaz.

Galatasaray takımı Mertens olmasa rakip sahada resmen yok. Eleştirdiğimiz Kerem Aktürkoğlu yok, rakip sahada baskı yok. Okan Hoca artık bırak bu geçmişine yatırım yapılmış adamları, gençlere şans ver. Kendini ispatlama isteği, heyecanı olan evlatları oynat. Son dakika penaltısı olmasa bize bu oyunu nasıl anlatacaktın hocam. Galatasaray’dan bahsediyoruz, kişilerin keyfine göre hareket edilecek bir durum yok.

Galatasaray toparlanmak, isyan etmek zorundadır. Kayseri’ye karşı kazanmak için son dakika penaltısı beklenmez. Galatasaray, Kayserispor gibi bir takıma karşı çıkar sahada ezer, farkını atar, keyfine bakar. Galatasaray takımı sahada armanın hakkını verecek, tribünü ateşleyecek bu organizasyonun sonu şampiyonluk olacak. Bu oyun kalitesi yukarıya çıkmak zorunda.