A Milli Futbol Takımımız EURO 2024 öncesi belki de en ciddi hazırlık maçını İtalya’ya karşı oynadı.Öncelikle enteresan bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Gerek oyun yapımız gerekse oyuncu grubumuz sürprize imza atacak potansiyele sahip.

İtalya takımı eski kaliteli günlerinden uzak bir görüntü çizerken bizim de eksik yanlarımız ortaya çıktı. Öncelikle stoper konusunda Çağlar’ın ardından Ozan’ın geçirdiği sakatlık canımızı sıktı. Bu şampiyonada defansın lideri kesinlikle Abdülkerim Bardakcı olacak. Orta sahada alternatifimiz çok ancak düzenli bir kurgumuz da maalesef henüz yok. Forvet noktasında ise ciddi eksiklerimiz var. Montella, İtalya karşısında Barış Alper Yılmaz’la ileri ucu kurguladı ama istediği sonuca ulaşamadı. Ya forvetsiz Guardiola modeli ileri üçlü oynarız ya da tecrübe konuşur Cenk’le devam ederiz.

Milli takımın her dönemde gözümüzü kapatıp sayacağımız bir ilk 11’i olurdu. Bu defa ideal 11 diyeceğimiz bir durum söz konusu değil. 10 Haziran’da Polonya ile oynayacağımız son hazırlık maçında kadronun ideal omurgasını göreceğimizi düşünüyorum. Her türlü eksik ve soru işaretlerine rağmen Montella’ya, oyuncularımıza inancımız tam. Belki zor olacak ama yine de sonu inşallah güzel olacak.