İsmail Kartal, Süper Lig’de ilk on birde yer vermediği oyunculardan oluşturmuş sahaya çıkan takımı. İlk dakikalarda uyum sorunu yaşayan Fenerbahçe’yi güzel bir atakta Lincoln’ün harika füzesi öne geçirdi. İkinci organize atakta yine Lincoln’ün asistinde Batshuayi ikinci golü yaptı. İkinci yarıda da gollerine devam etti Belçikalı forvet. Süre ve top aldığı zaman gollerini yapabildiğini gösterdi. Lig maçlarında Batshuayi son dakikalarda değil de 35-40 dakika oynayabilmeli ki gol atma becerisi körelmesin.

İkinci yarı peş peşe gelen gollerle sanki bir idman havasındaydı Fenerbahçeli oyuncular. Adanaspor’un Fenerbahçe’nin yanına yaklaşabilecek, oynayabilecek mecali yoktu. Lincoln ve Batshuayi her an ilk 11’de oynayabilecekleri sinyalini verdiler. Bartuğ ve King de iyiydiler. Bonucci, Fenerbahçe’nin en önemli, olmazsa olmaz oyuncusu olacak kesin. Krunic’in de her zaman kadroda yeri hazır olmalıdır. Takımı toparlayan, ileri-geri çalışan, tam aranan ön libero. Bu durumdan anladığım da İsmail, Crespo gibi isimler de kendilerine yer beğenecekler yedek kulübesinde.

Hakem Çağdaş Altay çok iyiydi, konsantrasyonu tamdı. Maçın tamamında verdiği kararlarda olduğu gibi avantajları oynatmakta da oldukça başarılıydı.