Millilerimiz EURO 2024’teki ilk sınavını bugün Gürcistan karşısında verecek. Tarihi maç öncesi Teknik Direktör Vincenzo Montella’nın ilk 11 tercihi belirsizliğini korurken özellikle oyun kurgusu hakkında vereceği karar da merakla bekleniyor. İtalyan çalıştırıcı kurmayları ile yaptığı değerlendirme toplantısında kadro ve sistem konusunda maça göre planlama yapacağının altını çizerken kapalı kapılar ardından sızan bilgiler Gürcistan taktiği hakkında ip uçları veriyor.

Milli Takım’ın ilk 11’indeki Galatasaray etkisi ise kendisini defans tandeminde gösteriyor. Taktik çalışmasında her türlü defans alternatifini deneyen Montella, Abdülkerim ve Kaan Ayhan ikilisini tercih etti. Gol yollarındaki aksaklıkların çözümü noktasında ise İtalyan teknik adamın son tercihi rakip sahada 3 forvetle baskı kurmaktan yana oldu. Gol yollarında kilidi açacak isimlerimiz ise Arda Güler, Barış Alper ve Kenan Yıldız üçlüsü olacak. Hızlı ve güçlü bir forvet hattı hedefleyen Montella son vuruşlardaki eksiklikler noktasında ise Cenk ve Bertuğ hamlelerini de maçın durumuna, rakibin aksiyonlarına göre uygulamaya koyacak.

Gürcistan ile başlayacak olan zafer yürüyüşümüzün galibiyetle başlaması gerçekten çok önemli. Kritik eksiklerimizin olmasının yanında eldeki kadroya olan güvenimizin bizi mutlu etmesi ise en büyük temennimiz.