Mustafa Kanarya
20 Ağustos 2021

Helal olsun gençler


Her mevkinin kendine göre zorlukları vardır ancak kaleci ile forvet olmak için ekstra meziyetler gerekir. Fenerbahçe dün HJK Helsinki önünde forvet eksikliğini fazlasıyla hissetti. Zaman zaman Mesut, zaman zaman Zajc ve İrfan Can en önde oynadı. Hâl böyle olunca da Fenerbahçe, ileride çoğalmakta, üçüncü bölgede top tutmakta ve pozisyon üretmekte bir hayli zorlandı.

Bu kadar eksiğin üzerine bir de İrfan Can’ın sakatlanmasıyla bozulan moralleri ve düşen motivasyonu Fenerbahçe’nin altyapıdan yetişen iki genç yeteneği yükseltti. Mesut’un yerine oyuna giren Muhammed Gümüşkaya’nın enfes golü tribünleri havaya soktu. Birkaç dakika sonra Novak’ın yerine 16 yaşındaki Arda oyuna girdi. Gençler oyuna girdikten sonra sarı-lacivertli ekibe biraz daha hareket geldi, takımın temposu arttı. İkisi de sahada hiç sırıtmadı. İhtiyaç halinde göreve hazır olduklarını gösterdiler. Keşke ihtiyaçtan değil de her zaman sahada olsalar.

Helsinki, Fenerbahçe ayarında bir takım değil. Finlandiya’daki maç çok daha zor olacaktır. Ancak Fenerbahçe’nin her şartta gruplara kalması gerekli. Gelecek her puana Türkiye’nin çok ihtiyacı var.

Yazarlar

Helal olsun gençler
Mustafa Kanarya