Galatasaray 3-2’lik maçın rövanşında deplasmanda Sparta Prag karşısında zoru başardı, elendi! Orijinal beklerle oynamamak ilk defa bu denli dert oldu. Maçın hemen başında Preciado’nun ayağından gelen golde Köhn gibi asli görevi sol bek olan bir oyuncunun olmaması büyük etkendi. Aynı şekilde sağ bekte gördüğü kırmızı kartla ikinci golün önünü açan Kaan Ayhan’ın yerine Aurier olsa farklı bir tablo ortaya çıkardı.

Ancak Hakem Taylor’ın, Kaan’a gösterdiği karttaki cesaretini rakibe vermediği net kartlarda göremedik. Galatasaray rekabetini anlamsız yerlere çeken, ülke futbolu adına temsil yetkisi bulunan bazı başkanların eksik Avrupa lobisinin eseri Türk takımlarının kolay şekilde harcanmasına sebep oluyor. İkinci yarıda turu kaybettiren iki gol de Muslera’nın kurtarabileceği pozisyonlardı.

70. dakikadan itibaren 10 kişi oynamanın yanı sıra hayal kırıklığı olarak sona eren Avrupa serüveninde bek takviyelerinde geç kalınmasının, Davinson Sanchez ve Kerem Demirbay dışında transferlerin tam anlamıyla fiyaskoyla sonuçlanmasının büyük etkisi var. İcardi ile aynı futbol dilini konuşacak kalitede iki isim olsaydı Avrupa’dan elenmeyi geçtim yeni bir tarih yazma şansı ortaya çıkardı. Galatasaray’ın elenebilirdi ama 4-1’lik skor tarihi bir ayıp oldu!