Süper Lig için her türlü yetersiz gözüken Hatayspor karşısında ilk yarıda golleri rahat buldu Kanarya... Soldan önce Dzeko sonra Tadic ortaladı, tamamlayanlar Osayi ve Cengiz oldu. Kendi sahasında oynadığı maçlarda bile hiç bu kadar rahat olamadı sarı-lacivertliler. Fenerbahçe’nin İlk golünde Tadic’in Dzeko’ya verdiği pas ve Dzeko’nun yer değiştirerek aldığı top ile asisti, devamında Osayi’nin golü yapışı, hücumun antrenmanlarda da çalışılmış bir varyasyon olduğunun bariz göstergesiydi.

Dzeko çok hırslıydı, her yerde vardı. Koştu, mücadele etti, asist yaptı, pozisyona girdi. Gün Dzeko’nun günüydü. Ferdi de ondan aşağı kalmadı oynadığı oyunla. Szymanski ise kaleci Erce ile karşı karşıya kaldığı pozisyonlarda o golleri nasıl kaçırdığını kimseye anlatamaz. Güzel bir gol atmasına rağmen hala hayalleri süsleyen Cengiz yok sahada.

Ankaragücü’ne karşı elenme hadisesinin üzerine ilaç gibi geldi Fenerbahçe’ye bu galibiyet. Hatayspor acılı Fenerbahçe’yi adeta tedavi etti. İsmail Kartal’ın takımı lige kazasız, belasız devam ediyor. Fred’in dönmesi de ayrıca önemli bir gelişmedir. Sıra İrfan Can’da… Eksik oyuncuları tamamlanınca Fenerbahçe yine tutulmaz olacaktır.

Maçta tartışılacak pozisyon da yaşanmadı, Atilla Karaoğlan’ın hakem şansı da çoktu.