EURO 2024’e istediğimiz gibi, hayal ettiğimiz gibi zaferle başladık. Tarihinde ilk defa böyle bir turnuvada yer alan Gürcistan karşısında bireysel yeteneklerimizin kalitesi maçın skorunu net olarak etkiledi. Mert Müldür’ün ağları delecek kadar sert şutu, Arda Güler’in yıldızlara yakışacak kalitedeki golü galibiyeti getirirken özellikle rakip sahada yaşadığımız organizasyon karmaşası orijinal forvet eksikliğini gözler önüne serdi. 
Rakip sahaya kadar doğru ve hızlı şekilde gittik, üçüncü bölgede adeta kamp kurduk ama kaliteli olmasını geçtim asli görevi gol atmak olan bir santrforun olmaması farklı kazanmamızın önüne geçti. Gürcistan takımı gücü dahilinde rakip sahaya hızlı geçmeye çalışan, kaleyi gördüğü yerden vurma isteğinde olan bir oyun kurgusuyla mücadele etti. Zaman, zaman etkili de oldular. Ancak biz ne kadar izin verirsek onlar o kadar oynayabildi. Bizim eksik işlerimizi ve hatalarımızı kovaladılar. 
Montella, Gürcistan maçı için orijinal forvetle oynamamayı, hatta forvetsiz oynamayı doğru bir karar olarak görse bile bundan sonraki maçlarda Cenk ya da Bertuğ alternatiflerini kullanmalı. Eğer üçüncü bölgedeki karmaşayı ortadan kaldırıp, sonuca doğru gidecek organizasyonu ortaya koyarsak şampiyonanın yıldızı yine Bizim Çocuklar olacaktır.