Utkan Aydın
19 Mayıs 2020

Güzel değil yalnız oyun


Bundesliga yeniden başladı ve sahne sırası, liderliğini koruyan en büyük şampiyonluk adayı Bayern Münih’teydi. Futbolun seyircisiz oynanmayacağını düşünenlerin bir anda yeni durumu normal karşılamasını, kimileri dirsekleriyle gol sevinci yaşarken bazılarının sarmaş dolaş olmasını, futbol topu silinirken futbolcuların barajda, ikili mücadelede birbirlerine temas etmelerini normal bulanlardan değilim. O yüzden saha içinde kalıp bu oksimoron duruma gözlerimi kapatacağım.

Bayern, rakibin sakarlığı ile çok da iyi başlamadığı maçın ilk yarısını önde tamamladı. Bu penaltı golü, onları kafaca rahatlattı. Almanya’nın en büyük kulübü, ‘nasıl olsa kazanacağız’ havasına girerken karşılaşmanın seyir zevki de azaldı. Union Berlin, buna karşılık isteyen, arzulayan taraftı ancak gerek rakiplerinin savunma konsantrasyonu gerekse teknik yetersizlikleri, istediklerini almaya yetmedi. İlk yarıda da bir pozisyona giren Pavard’ın kafa golü skoru belirledi.

Bayern Münih, ‘futbolu özledim’ diyenlerin iştahını açacak bir görüntüde değildi. Oynadılar ve kazandılar, hepsi bu kadar. ‘Bu ortamda da fazlası olmaz’ diyenler, liglerin devam kararını sorgular mı, zor. Hani futbol, güzel oyundu… Ne ara bu kadar yalnız oldu?

Yazarlar

Güzel değil yalnız oyun
Utkan Aydın