Boey gitti, Bakambu gitti, sol bek yok, Galatasaray transfer yapamıyor eleştirilerinin altında gidilen Samsun deplasmanında Okan Buruk’un takımı gövde gösterisi yaptı. Gidenler, gitmişti ama kalanlar Galatasaray armasının gücünü, hakkını vererek ortaya koydu.

İlk golde İcardi’nin ön direğe yaptığı koşu ve asistini Nelsson’un gole çevirmesi Florya’da derse iyi çalışıldığını gösterdi. Samsunspor gibi Süper Lig’in direnci yüksek bir takımına karşı ortaya konan futbol ve mücadele gücü, şampiyonluğa olan inancın eseriydi. Barış Alper Yılmaz ülke futbolunun mevcut isimlerinin içinde en önde gelen yıldızı olduğunu ispatladı.

Son dönemde olduğu gibi VAR körlüğü Samsun’da da devam etti. Penaltılar görülmedi. Bu alışkanlık kronik hale gelirse şampiyonluk yarışında adaletsizliğini doğurur. Altında kasıt aranmaya başlar. Hakemlerin algılarla baskı altına alınması sonucunda ortaya çıkan tedirginlikleri, komplo teorileriyle anlamsız yere çekilir.

Galatasaray için VAR körlüğü, takımın eksikleri sorun olmuyor. İnanmış bir grup işini hak ederek icra ederse karşısında kimse duramaz. Gelecek yeni transferleri de düşünürsek Galatasaray kalitesi Süper Lig’in üzerindedir. Bu kalite kendi içinde huzuru korursa şampiyon olmasını kimse engelleyemez.