Geçen maçtaki Cengiz Ünder şovundan sonra bu maçta da Dzeko nazire yaparcasına 3 golle ilk yarıdan gözlerimizin pasını sildi. Fenerbahçeli oyuncular futbol adına yapılması gereken güzellikleri nizami bir şekilde yerine getirdi. Rakibe üçüncü bölgede presli oynadılar, çıkarmadılar Konyaspor’u. Rakip kaleye çizgilerden inerek heyecan yaratan ortalar yaptılar. Merkezden de ver-kaçlarla çok kolay deldiler rakibin savunmasını. Taç atışını çabuk kullanarak rakip savunma arkasına da sarktılar.

Dzeko, Fred, Ferdi, İrfan Can çok iyiydiler. Maçın ilk golünde çiçeği burnunda yeni FIFA kokartı takan hakem Kadir Sağlam’ın gördüğü ve ‘Oyna’ dediği pozisyona ‘VARgıtay’  ‘Gel de bir bak ekrana’ dedi. Fenerbahçe’nin garanti penaltısını vermek mecburiyetinde kaldı uyur gezer, sözde FIFA hakemi Kadir Sağlam!

İkinci yarıda oyuna giren Batshuayi de gol tufanından payına düşeni alarak görevini yerine getirdi. Fenerbahçe’nin bu bol gollü galibiyeti olmasaydı geçen maçta 3 gol, 1 asistle oynayan Cengiz’in bu maçta yedek soyunması ciddi sıkıntı yaratabilirdi İsmail Kartal hoca için. Şampiyonluk yolunda ilerleyen Fenerbahçe’nin sorunları kendi kendine yaratmaması, takımın sinir uçları ile oynanmasına müsaade etmemesi gerekir.