26. haftada genç hakemler çok iyiydi. Aman nazar değmesin... Ama öne çıkan isimlere bakalım:

Beşiktaş-Konyaspor: Tugay Kaan Numanoğlu ile İstanbul bölgesi, hasret kaldığı, FIFA kokartını hak ederek göğsüne takan hakemine kavuşacak gibi. Tebrikler.

Ankaragücü- Galatasaray: Algoritmanın Galatasaray’ın kadrolu hakemi olarak kayıtladığı Ali Şansalan, penaltıyı da es geçen yanlış kararları ile yine şaşırtmadı. Aldığı maçlarla algoritmayı kendisine uyduran ilk hakem olarak tarihe geçebilir!

Rizespor-Fenerbahçe: Arda Kardeşler’in kötü hava ve saha koşullarında verdiği kararların hepsi tartışıldı. Pek iyi de değildi.

Pendikspor-Trabzonspor: Halil Umut Meler’in penaltısı yanlıştı. Darp sonrası sahada mağdur görüntüsü vermeyen, dik duran, psikolojik eziklikten kurtulan Meler’i görmek istiyorum. Şimdilik geçmişinden yiyor, yazık da ediyor.

Hatayspor- Sivasspor: Ümit Öztürk’ün görev alması, hakemlik için adeta günah! Yine başarısızdı. Verdiği penaltıyla çok güldürdü seyredenleri. İyice komik duruma düştü. Maskara olmamalı hakem!

Kasımpaşa- Karagümrük: Yorgun görünüşlü, uyurgezer Kadir Sağlam düdükleriyle herkesi iyice baydı. İnsan uykusunda bile daha doğru kararlar verir. FIFA kokartını taşıyamıyor!