MHK genç ve yeni hakemlere başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. Bu genç hakemlerin 4 büyüklerin maçlarında gösterecekleri eyyamsız, doğru performanslar çok önemli olacaktır. Ancak MHK’nın yanlış, eyyamcı atamalarından etkilenirse bu genç çocuklar, vay hallerine!

Ayrıca benim eskiden beri gördüğüm bazı hakemler FIFA kokartı takmadan ya da FIFA olduktan sonra dört büyük takımın oyuncuları tarafından ya tartaklanıyorlar  ya da yüzlerine tükürülüyor. Bunlara kart dahi gösterilmiyor! İlginçtir sanki bazı FIFA hakemlerinin yolu bir şekilde buradan geçti ve de geçiyor!

Fenerbahçe-Ankaragücü karşılaşmasında Cihan Aydın iyi çıkardı maçı. Avantajları oynatma isteği son dakikalardaki bir pozisyon hariç yerindeydi. Yakın geleceğin FIFA hakemi ama o da Fenerbahçeli oyuncu tarafından iteklendi, sarsıldı ve kalaylanmasına rağmen ancak bakakaldı. Çıkartıp kartını futbolcunun alnına yapıştıramadı. Sonuçta Cihan Aydın da ağabeyleri gibi yaptı! FIFA olacak hakem gençliğinden belli olur işte!

Galatasaray-Gaziantep mücadelesinde Arda Kardeşler dört büyüklerin maçlarında eyyam yapmadan nasıl hakemlik yapılır dersi verdi. Sivasspor- Beşiktaş müsabakasında Ali Şansalan berbattı.Çaldığı eyyam penaltısıyla acıların hakemi oldu artık.

Diğer maçlarda; Volkan Bayarslan iyi değildi. Mert Güzenge sakin ve doğru güçtü. Genç hakemler; Alper Akarsu, Turgut Doman, Ömer Faruk Turtay, Direnç Tonusluoğlu, Tugay Kaan Numanoğlu çok başarılıydılar.