Maça yine önde baskı ile başladı Fenerbahçe. İlk 15 dakikada Cengiz ve Dzeko kaçırdı. Sonrasında Kasımpaşa presi kırdı. Kasımpaşa da önde baskı ile oynayınca Fenerbahçe bocaladı çıkmakta.

Aytaç ve 17 yaşındaki sol ayaklı başarılı stoper Yasin şutlar denedi. Bir şut az farkla auta çıktı, diğer şutu Livakovic çıkadı. Djiku’nun kafası, Mert Hakan’ın şutu az farkla aut oldu.

İlk yarıda Kasımpaşa daha akıllı, organize ataklarla takım olarak ileri geri oynadı. Fenerbahçe dağınıktı. Taktik varyasyondan yoksun kişisel yeteneklerle oynadı.

İsmail Kartal’ın sürpriz yaparak ilk onbirde sahaya sürdüğü Mert Hakan her yerdeydi. Aşırı çabayla oynadı. Firikikten attığı gol de çok yakıştı Mert Hakan’a. Fenerbahçe seyircisinin her maçta görmek istediği Mert Hakan buydu aslında. Çok alkış aldı seyirciden Mert Hakan.

Kasımpaşalı stoperin kornerden gelen topa gerilerden gelerek kafayla vurup attığı attığı golü Fenerbahçe stoperleri, yerlerine mıhlanmış olarak seyrettiler. Onca iyi stoper elinde olmasına rağmen böyle bir golün yenmesinin sebebi anca ciddiyetsilik, konsantrasyon kaybetmenin sonucu olabilir. İsmail Kartal’ın oyuncularını özel olarak bireysel çalıştırmadığı kanısındayım. Fenerbahçe, yine eski yıllardaki gibi taraftarlarını fıtık ederek yolunda ilerlemeye çalışıyor.